NÁŠ PŘÍBĚH

Oživení kostela Zvěstování Panny Marie v Janovičkách nedaleko východočeské Luže. Takový je cíl Spolku Janovičky, který se oficiálně "narodil" v druhé polovině března roku 2016. Vznikl z nadšenců, kteří se dosud zasloužili o záchranu kostela a z těch, které si místo samo přitáhlo a chtěli by přispívat k jeho otevírání se lidem.

Záměrem Spolku je ochrana, propagace a všestranné využití kostela. Prostor by měl sloužit církevním obřadům, ale i pořádání výstav, workshopů a sympozií, koncertů, seminářů, meditačních akcí a besed. Členové spolku budou dále usilovat o udržení technického stavu památky a zabezpečovat jeho provoz ve spolupráci s vlastníkem. Tím je aktuálně církev, jedná se ovšem o převedení kostela do majetku města Luže. Spolek má deset členů, jeho předsedou je František Bárta z nedalekých Dolů...

Stanovy spolku ke stažení

Přihláška do spolku

Zde naleznete přihlášku do spolku, která je ke stažení ve formátu pdf. Přihlášku si uložte do svého počítače, vyplňte elektronicky v programu Adobe Reader, vytiskněte, podepište a zašlete na adresu sídla spolku. Do 30ti dní od obdržení přihlášky Vám oznámíme, zda jste byli přijati za členy spolku.

Členství ve spolku je dobrovolné a bezplatné. 

Symbolika grafické značky spolku Janovičky

Grafická značka spolku Janovičky znázorňuje stylizované geografické umístění místa nazývaného Janovičky.Je pojata jako průhled mezi věžemi chrámu Panny Marie na Chlumku směrem k soutoku dvou řek. To je právě to místo, kde leží Janovičky.Značka zároveň odkazuje na silné provázání místa s městem Luže a s křesťanstvím.

JSME RŮZNÍ, NA ZAČÁTKU JSME SE VĚTŠINOU NEZNALI. PŘESTO MÁME NĚCO SPOLEČNÉHO. KOSTEL SI NÁS PŘITÁHNUL... 

ČLENOVÉ SPOLKU

František

BÁRTA

předseda spolku

Život je plný zážitků, radostí i smutku, hezkých věcí a míst. Na jednom takovém ,, v Janovičkách´´ se rád s Vámi setkávám.

František


Alžběta

JASANSKÁ

členka spolku

Alžběta má na starosti propagaci a práci s texty, podílí se na pořádání akcí. "Miluji strohost kostela. To, jak si tam majestátně a klidně stojí. Jen tak."


Josef

KLUSOŇ

člen spolku

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aliquam erat volutpat. Mauris metus.

Aleš

KOŠVANEC

pokladník spolku

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aliquam erat volutpat. Mauris metus. Maecenas aliquet accumsan leo. Nullam lectus justo, vulputate eget mollis sed, tempor sed magna. 


Pavel

JASANSKÝ

člen spolku

"Mám rád celé tohle údolí, kostelík se hřbitovem jsou mojí láskou na první pohled," říká Pavel, který má na starosti pořádání akcí a fotodokumentaci.


Karel

KOZEL

člen spolku

"Zanechme svět pro naše děti o trochu lepším, než jaký jsme dostali my."

Martin

ŠKROCH

místopředseda spolku

Oblibil jsem si toto místo pro dobíjení své energie. Pečuji o propagaci a vizuální styl spolku JANOVIČKY.Marcela

LEMBERKOVÁ

členka spolku

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aliquam erat volutpat. Mauris metus. Maecenas aliquet accumsan leo.


ZDE MŮŽETE BÝT I VY STAČÍ JEN VYPLNIT A ODESLAT PŘIHLÁŠKU DO SPOLKU JANOVIČKY

Ludmila

BÁRTOVÁ

členka spolku

"Janovičky jsou ozdobou dolského údolí. Přála bych si, aby takové zůstaly."

LídaVladimír

LEMBERK

člen spolku

Zoolog a popularizátor ochrany přírody. "Širší okolí Janoviček mě vždy přitahovalo svou málo dotčenou přírodou, členitým reliéfem krajiny a množstvím historických památek. Pomoci tomuto místu znovu ožít? To pro mě nikdy nebylo dilema, to je jasná volba!"

CHCETE SE PODÍLET NA DĚNÍ V JANOVIČKÁCH?