NOC KOSTELŮ 2020

12.06.2020

Koncert VOCATUS ECUMENICUS, který se měl uskutečnit v rámci Noci kostelů v chrámu v Janovičkách je pro nemoc zrušen. Další program zůstává, kostel je otevřený od 18 hodin do půlnoci. Plánovaný koncert nahradí hudební překvapení!

To, zda téměř dvacítka mužských hlasů rozezní o Noci kostelů chrám Zvěstování Panny Marie v Janovičkách u Luže, bude jasné až týden před akcí. Ta je navíc přesunutá na 12. června. Do Janoviček jsme pozvali mužský sbor z Jimramova VOCATUS ECUMENICUS. Zpívat by měli začít ve 21 hodin. Prosíme, sledujte aktuální informace, zda to tak opravdu bude.

Koncertu bude předcházet Čtení z románu Jiřího Šotoly původně plánované na začátek května. Předčítat z románu Tovaryšstvo Ježíšovo přijde Soňa Krátká, kurátorka sbírek Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě. Vybrané pasáže přiblíží hloubku a nadčasovost díla.

Program bude zhruba od 23 hodiny pokračovat moderovanou besedou nad tím, jak se nám v dnešní době žije. Původně jsme plánovali besedování nad encyklikou papeže Františka nazvanou LAUDATO SI´. Společné povídání o tom, jak se máme, ale považujeme aktuálně za přínosnější.

Samotnou Noc kostelů odstartují zvony už v 17.50. Příchozí si budou moci kostel procházet od sakristie až po kůr až do půlnoci.

Jimramovský sbor Vocatus Ecumenicus působí na Vysočině od roku 2006. Repertoár tvoří převážně klasické a duchovní skladby, lidové písně a spirituály. Například v roce 2016 zpívalo těleso o Noci kostelů v Litomyšli.

A jak o sobě sbor píše na svém webu https://www.vocatus-ecumenicus.cz/: "Pěvecký sbor je v regionu kraje Vysočiny a Českomoravského pomezí ojedinělým tělesem. Síla mužných hlasů a originální provedení skladeb nabízí návštěvníkům všech vystoupení sboru nevšední hudební zážitek."

Motto letošní Noci kostelů zní: "Učinil jsi měsíc k určování času... Přivádíš tmu, NOC se snese... Slunce vychází... Člověk vyjde za svou prací." Srov. Ž 104,19-23