NOC KOSTELŮ 2019

24.05.2019

17.50-18.00 Zvony oznámí začátek akce

18.00-19.30 Joyful Noise - společné zpívání gospelů pro všechny

20.00-21.30 Schola Vrbatův Kostelec a hosté - společné zpívání křesťanských zpěvů

22.00-24.00 Možnost prohlídky kostela s průvodcem


Společným zpíváním bude dýchat chrám Zvěstování Panny Marie v Janovičkách u Luže o Noci kostelů, v pátek 24. května. Příchozí budou diváky i účinkujícími najednou. Začínáme už v 18 hodin a kostel všem zájemcům zůstane otevřený až do půlnoci. Za tu dobu se tu vystřídají dvě formace, které rozezní kostel náboženskými zpěvy. Každá to dělá po svém, ale určitě to bude stát za to!

Přijďte si zazpívat gospely s Joyful Noise z Brna

Brněnští Joyful Noise budou v Janovičkách připraveni v 18 hodin. Skupina zpívá gospely v angličtině i vlastní české texty, vystupuje v kostelích i po ulicích a nejšťastnější je, když si spolu s ní zpívají i diváci.
Zájemci si mohou přinést i nástroje - tak to ostatně v Americe, odkud tahle docela mladá černošská hudba pochází, probíhalo. Texty i noty se budou promítat na stěnu, aby se všichni, kdo budou mít chuť, mohli přidat.

Projekt Joyful Noise vznikl v roce 2015, u jeho vzniku stála i Glena Rauerová, která ho v současnosti vede. Skupina se snaží šířit radostné poselství o bezpodmínečné lásce, proto je také otevřená všem zájemcům o zpěv a pod stejným jménem pořádá i gospelové workshopy. Současně organizuje i výjezdy na zahraniční akce a gospel popularizuje také na sociálních sítích, FB stránka Gospel Music spojuje zpěváky a nadšence z Evropy i z Ameriky.

Gospel je duchovní hudba amerických černochů, ve které se mísí hudební vlivy africké, vliv spirituálů, které gospelu předcházely, a vlivy hudby bělošské.

Schola Vrbatův kostelec přiveze křesťanské zpěvy

Soubor hudebníků a zpěváků z Vrbatova Kostelce se dostane ke slovu od 20 hodin. Křesťanské zpěvy v jejich podání doplní kytara, housle, klávesy i flétny. I tahle patnáctka muzikantů pozve zájemce, aby se k nim přidali. I oni promítnou texty písní, které v kostele zazní. Mezi zpíváním si budou dělat pauzy, takže bude dost prostoru k prohlídce interiéru kostela.

Od 22 hodin do půlnoci kostelem s průvodcem

Chrám zůstane otevřený až do půlnoci. Zájemci si jej budou moci projít s průvodcem, připraveno je i promítání snímků z historie kostela a z oprav v uplynulých letech.