Mistři evropských festivalů zahrají v Janovičkách

10.07.2022

Trio Bohémo, neděle 10. července od 15 hodin

Vídeňský Musikverein, italský festival Lago Maggiore Musica, německý festival Schwarzwald Musikfest, Pražské jaro a ... kostel Zvěstování Panně Marii v Janovičkách u Luže. Trio Bohémo tu vystoupí v neděli 10. července od 15 hodin. Na programu je Klavírní trio č. 2 Es dur, op.100 France Schuberta a Café Music Paula Schoenfielda.

Trio Bohémo vzniklo na začátku roku 2019. Členy jsou Matouš Pěruška - housle, Kristina Vocetková - violoncello a Jan Vojtek - klavír. Navzdory tomu, že jsou všichni členové z České republiky, potkali se až během studií v maďarské Budapešti a krátce na to se rozhodli zformovat klavírní trio.

Jen v letošním roce byli vybráni do Britten-Pears Young Artist Programme a v únoru 2022 bylo trio hosty BBC Radio 3 In Tune show. V březnu 2022 získalo trio první cenu a cenu za nejlepší provedení skladby S. Vainiunase na Mezinárodní soutěži Stayse Vainiunase v litevském Vilniusu. O týden později získali v Německu na Mezinárodní soutěži Joseph Joachim druhou cenu (první cena nebyla udělena) a cenu za nejlepší provedení moderní skladby.

V Janovičkách vystoupí díky kontaktům s Josefem Klusoňem z Brda, violistou Pražákova kvarteta.