Divadlo Continuo, pohádka ZUNA

28.07.2019

Jedno z nejznámějších evropských pouličních divadel přijede do Janoviček. Divadlo Continuo představí v neděli 28. července svoji letošní novinku, loutkovou pohádku Zuna. Začínáme v 15 hodin.
Autorská pohádka ZUNA osloví děti i dospělé. A pravděpodobně vám u ní poleze mráz po zádech... Pohádka totiž zpracovává téma vlastní odpovědnosti, překonání strachu a síly našich činů. Jak píší sami autoři: "Pohádka vypráví o síle našich nejhlubších přání, o tom co dokáže napáchat chamtivost a nevraživost mezi lidmi, ale hlavně o malé holčičce, která se musí vydat na cestu... Proč? A co byste dělali vy, kdybyste byli posledním člověkem ve vesnici, který ještě nepropadl smutku a může tak zachránit všechny sousedy před utonutím v slzách? Tak honem, slaná voda stoupá, cesta je dlouhá a na přemýšlení není čas..."
Divadlo Continuo vzniklo roce 1992. Tvoří na usedlosti Švestkový Dvůr v Malovicích u Netolic na Prachaticku. Kombinuje pohyb, tanec a fyzické herectví s postupy loutkového divadla, živou hudbou a výraznou výtvarnou stylizací.
My ze Spolku Janovičky jsme moc rádi, že se nám slavné Divadlo Continuo podařilo pozvat. A věříme, že tohle představení si nenecháte ujít! Připomínáme, že vstupné je dobrovolné! 


Dlouho je tomu,

co svět je světem.

V korunách stromů,

nesena větrem

ševelí tiše

Píseň.

Chcete - li slyšet,

napněte uši.

Promlouvá křehce

do hloubky duší.

O síle přání

I síle lidských činů.

O tom, zda sami

neseme vinu

za vše,

co děje se nám.

S očima otevřenýma

nechte si zdát,

když pohádka začíná,

všechno se může stát!