Dcery matky Země, loutková pohádka divadla ToTeM

17.08.2019

Divadlo ToTeM pozve do Ameriky, chystá i tvůrčí dílnu

Další kvalitní divadelní zážitek si dopřejeme v Janovičkách v sobotu 17. srpna od 15 hodin. To k nám zavítá Divadlo ToTeM se svojí hrou na motivy indiánských mýtů. V představení nazvaném Dcery Matky Země nás zavede do daleké a dávné Ameriky. Dozvíme se, jak se z lovců stali zemědělci. A setkáme se s indiány, kteří objevili tajemství tří dcer Matky Země: Fazole, Kukuřice a Dýně. Po představení zájemce čeká Indiánská dílna inspirovaná okolní krajinou.

Divadlo ToTeM - Divadlo Tomáše a Terezy Machkových, je rodinné divadlo s repertoárem zaměřeným na děti a jejich rodiče. "Inspiraci hledáme mezi starými původními příběhy, ve kterých se skrývají pradávné pravdy našich předků," říkají o sobě. Ve svých představeních pracují se všemi typy loutek, maskami i živými herci najednou.

Počátky Divadla ToTeM sahají do roku 1999. Roku 2012 založili občanské sdružení Umění mění zaměřené na umělecký a kulturní život. Jejich záměrem je mimo jiné nabízet dětem již od raného dětství kvalitní umělecká díla. Vstupné na půlhodinové představení a následnou dílnu je dobrovolné! My ze Spolku Janovičky opět tohle představení i dílnu doporučujeme! Vybírali jsme pro nás všechny kvalitní zážitek.